Het verhaal van Nederland
Prijs
12,99

Direct downloaden

Bekend van tv

Met een voorwoord van Daan Schuurmans


Het verhaal van Nederland vertelt het verhaal van het land waarin we wonen, vanaf het moment dat de eerste bewoners zich er vestigden. Niet eerder is onze geschiedenis, en hoe die ons heeft gemaakt tot wie we nu zijn, op deze manier verteld.

Het verhaal van Nederland vertelt heel toegankelijk de nieuwste wetenschapplijke inzichten over onze geschiedenis. Het is een verhaal over gouden bergen en zwarte bladzijden, en doorkruist alle provincies en alle gelederen van de samenleving. Van De Bello Gallico van Julius Caesar tot de Tachtigjarige Oorlog. Van de Friese koning Radbod tot de Patriottentijd. En van de slavenhandel in de zeventiende eeuw tot aan de strafkolonie in Veenhuizen.

· Een spectaculair boek, in kleur en met vele afbeeldingen en kaarten
· De meest recente wetenschappelijke inzichten heel begrijpelijk verteld
· Overzichtelijke tijdbalken, kaders en rubrieken
· Veel aandacht voor onderbelicht gebleven onderwerpen
· Voor de lezers van Gouden Jaren en Van Nul Tot Nu
· Naast dit boek bestaat Het verhaal van Nederland uit een tiendelige tv-serie, een podcast en een podwalk

Boordevol tips om historische plekken te bezoeken:
Alkmaar, Anloo, Brielle, Den Haag, Deventer, Dokkum, Hattem, Hoorn, Leiden, Muiden, Nijmegen, Texel, Veenhuizen, Vught, Zuid-Limburg en nog veel meer!

'Een lekker boek dat net als de tv-serie een mooi tableau neerzet van de Nederlandse geschiedenis. De hoeveelheid details en kleine feiten is echt prijzenswaardig. Die zetten je ook aan het denken.'
NRC Handelsblad

'Onze geschiedenis wordt in dit boek helder en kleurrijk verteld.' Boekhandel Broese, Utrecht

'Ik zit keihard te genieten van Het verhaal van Nederland.' Raven van Dorst

0 | 0

  • : Florence Tonk
  • : Nieuw Amsterdam
  • : 9789046828694
  • : Nederlands
  • : eBook
  • : 215
  • : februari 2022
  • : 1
  • : 1 x 1 x 1 mm.
  • : ePub met digitaal watermerk - 2
  • : 16e eeuw, ca. 1500 tot ca. 1599; 17e eeuw, ca. 1600 tot ca. 1699; 18e eeuw, ca. 1700 tot ca. 1799; 19e eeuw, ca. 1800 tot ca. 1899; 20e eeuw, ca. 1900 tot ca. 1999; Ca. 1500 tot heden; Europa; Europa: bergen, heuvels, vlakten, kustlijnen, enz; Europa: rivieren, meren enz; Europese geschiedenis: Reformatie; Europese geschiedenis: Renaissance; Europese geschiedenis: de Romeinen; Europese geschiedenis: middeleeuws tijdperk, middeleeuwen; Genocide en etnische zuivering; Geschiedenis; Geschiedenis: epidemieën, ziektes enz.; Historische staten en rijken: Europa; Invasie en bezetting; Kolonialisme en imperialisme; Lokale geschiedenis; Maritieme geschiedenis; Militaire geschiedenis; Nationale bevrijding en onafhankelijkheid, postkolonialisme; Nederland; Periode na Christus tot ca. 1500; Prehistorie; Revoluties, opstanden, rebellie; Slavernij en afschaffing van slavernij; Sociale en culturele geschiedenis; West-Europa